HAKKIMIZDA

Murat Memiş

Hasudem Müzik Evi; ilk zamanlarda evimin bir bölümünde enstrüman imalatı gerçekleştirerek başladığım. bu sektörde ben Murat MEMİŞ ailem tarafından meslek sahibi olmam için gönderildiğim tornacıda çırak olarak iş hayatına atıldım, bu mesleği yapmama rağmen müziğe olan tutkum ile bir tanıdığımın elinde gördüğüm zurnayı uzun süre inceledim, bana nasıl çalınacağını gösterdiler ve kendi becerilerim ile kısa süre zurna çalmayı öğrendim. Zurnadan nasıl ses çıktığını merak etmem ile enstrümanın parçalarını hazırlama üzerinde denemeler yapmaya başladım, evimin çatı katında kurduğum atölyede ilk zurnamı imal etmeyi başardım.

İlk ürettiğim üflemeli çalgıyı elime aldığımda duyduğum heyecanı kelimelerle anlatamam, İstediğim gibi bir sonuç alamasam da çok mutlu olmuştum. Başlarda başarılı sonuçlar alamadım ama denemeler sonrasında hedefime ulaştım. Zamanla çevremdekilerin talebiyle onlar için de üretim yapmaya başladım. Bu ilk üretimimden sonrası sonucunda bende oluşturduğu motivasyon ile ney üretimine merak sardım, ney ustalarından aldığım bilgilerle emeğimi birleştirerek bu enstrümanı da ürettimine başladım,

bu gelişmeler müzik aletlerine olan merakımı daha da arttırdı, zaman içerisinde üflemeli, telli ve vurmalı çok sayıda enstrümanı atölyemde üretir hale geldim. Siparişlere yetişmek için daha fazla çalışmam gerektiğinden tornacılığı bıraktım, Zurna ve neyin yanında bağlama, org, akordiyon, darbuka ve davul gibi çalgıların da üretimini yapabiliyorum. Tamamen el işçiliğiyle yaptığım bu üretimde tornacılık tecrübemi kullanıyorum. Tabii bu işi yapmak için müziği de sevmek gerekiyor.

Ürettiğimiz enstrümanları, Türkiye'de ve yurt dışında bulunan müzik sevdalılarına göndermeye başladık.

Talebe göre ayda 10-15 civarı enstrüman üretimi yapmaktayım. El imalatı üretim yapılmaktadır. Enstrümanı yapmadan önce onu tanımak lazım. akortlarında, seslerinde sıkıntılar doğabiliyor. Benim o avantajım var. Hem çalıp hem imalatını da yaptığım için o yönü daha rahat oluyor. Hasudem Müzik Evi olarak ürettiğimiz enstrumanları Almanya, Fransa, Belçika başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine göndermekteyiz.

Hasudem Müzik Evinde imalatın yanında müzik kursları'da verilmektedir. Ney, Mey, Kaval, Zurna, Bağlama, Gitar, Keman kurslarımız bulunmaktadır.

Hasudem Müzik Evi olarak; Müzik Organizasyonlarımız arasıdna düğün orkestra ekibimiz, Gülsudem İlahi ve Fasıl grubumuz, Mehter Takımımız bulunmaktadır. Talepler doğrultusunda düğün, sünnet, açılış, gibi önemli günlerde her türlü müzik organizasyonu sağlanmaktadır.

 

Hasudem Müzik Evi

HASUDEM ORGANİZASYON


Mehter Takımı Kiralama

Mehter Takımı Kiralama

Düğün - Sünnet - Açılış - Şenlik - Özel Günlerinize Mehter Takımı Temin Edilir. Devamını Oku
Hasudem Orkestra

Hasudem Orkestra

Hasudem Müzik evi tüm düğün, davet ve kutlamalarınızda profesyonel müzik hizmeti sunar. Devamını Oku
Hasudem İlahi Grubu

Hasudem İlahi Grubu

Hasudem İlahi ve Fasıl Grubu; Düğün, Davet ve Kutlamalarınızda profesyonel ekibiyle hazırdır. Devamını Oku
  • 1
Hasudem Müzik Evi

Manisanın Turgutlu ilçesinde faaliyet gösteren Hasudem Müzik Evi - Müzik Organizasyonu, Zurna İmalatı, Ney Yapım Merkezi, Mehter Takımı Malzemeleri, Müzik Kursları, İlahi ve Fasıl Grubu

İLETİŞİM

  • Adres : Altay Mah. Sevinç Sok. No:15 Turgutlu/Manisa
  • Email : info@hasudem.com
  • Cep : 0 534 958 67 50
Tıkla Ara
Whatsapp