KLARNET KURSU

05 Nisan 2017 3429 İzleme

KLARNET KURSU

Hep bir müzik aleti çalmayı istediniz ama hiç fırsatınız olmadı. Ya da bu yaştan sonra nasıl öğreneyim deyip ilk adımı atmaktan hep kaçındınız mı?

Sizde klarneti sevenlerden misiniz? Öyleyse daha fazla zaman geçirmeden hemen ilk adımı atın ve klarnet çalmaya Hasudem Müzik Evi ile hemen şimdi başlayın.

Başlamak için müzik bilginizin olması gerekmiyor, sayın Hocamız Murat MEMİŞ, size usta-çırak ilişkisi ile çok kısa zamanda klarnet çalmasını öğretecek, siz bile kendinizi dinlerken zevk alacaksınız.

Klarnet kursları haftada 1 saat, ayda 4 saat birebir özel dersler olup aylık ...... TL dir. Türk müziği çalmak isterseniz şayet Sol klarnet, ya da klasik tarzda müzik yapmak isteğiniz varsa Si Bemol klarnet dersi almanız gerekecektir.

Klarnet, üfleme yada nefes ile ilgili herhangi bir rahatsızlığınız yok ise şayet, yerli ve yabancı ezgileri rahatlıkla çalabileceğiniz bir enstrümandır.

 • Nota Bilmem Gerekiyor mu?

  Klarnet çalabilmek için kesinlikle nota bilmenize gerek yoktur. Derslere başladığınızda notalara karşılık gelen sesleri klarnet üzerinde öğreneceksiniz. Parçaları öğrenirken notaları ile öğreneceksiniz ancak sizden notalara bakarak çalmanız beklenmeyecektir.
 • Klarnet nasıl bir müzik aletidir?

  Ses aralığı 3.5 oktavdır köken olarak fransa’dır ve avrupada çok yaygındır, Türkiye’de sol klarnet olarak dile gelmiştir.
 • Klarnet çalmaya başlamak isteyenler ne yapmalı?

  Yanlış öğrenilen teknikleri ileride düzeltmek daha zor olacağından mutlaka bilen kişilerden yardım alınmalıdır.
 • Klarnet çalmaya yeni başlayanlar ne tür egzersizler yapabilir?

  Önce uzun sesler çalmaları daha sonra kromatik olarak önce major daha sonra minör (daha sonralarda melodik ve armonik) gam çalışmaları gerekmektedir
 • Klarnet Çalabilmek İçin Ne Kadar Süreye İhtiyacım Var?

  Ne kadar geliştirmek istediğinize bağlı olarak kurs süresi değişebilmektedir. Hiç bilgisi olmayan ve daha önce bir müzik aletiyle tanışmamış bir kişi iseniz ilk 2 ay sonunda ilk parçanızı çalıyor olacaksınız. 4-5 ay sonunda artık kendi kendinize duyduğunuz parçaların ritimlerini klarnetiniz ile yakalayabileceksiniz. Ancak çok iyi klarnet çalmak bu sürelerden daha fazla bir zamanı gerektirir ve sizin öğrenme arzunuza çok bağlıdır.
 • Klarnet çalanlar kendilerini nasıl geliştirebilir?

  Başlangıçta bazı müzisyenleri kendilerine örnek alarak taklit ederek daha sonra kendi tarzlarını bularak geliştirebilirler, Günde en az 1 saat alıştırma gelişmek için (hobi amaçlı) yeterli olacaktır.

HASUDEM ORGANİZASYON


Mehter Takımı Kiralama

Mehter Takımı Kiralama

Düğün - Sünnet - Açılış - Şenlik - Özel Günlerinize Mehter Takımı Temin Edilir. Devamını Oku
Hasudem Orkestra

Hasudem Orkestra

Hasudem Müzik evi tüm düğün, davet ve kutlamalarınızda profesyonel müzik hizmeti sunar. Devamını Oku
Hasudem İlahi Grubu

Hasudem İlahi Grubu

Hasudem İlahi ve Fasıl Grubu; Düğün, Davet ve Kutlamalarınızda profesyonel ekibiyle hazırdır. Devamını Oku
 • 1
Hasudem Müzik Evi

Manisanın Turgutlu ilçesinde faaliyet gösteren Hasudem Müzik Evi - Müzik Organizasyonu, Zurna İmalatı, Ney Yapım Merkezi, Mehter Takımı Malzemeleri, Müzik Kursları, İlahi ve Fasıl Grubu

İLETİŞİM

 • Adres : Altay Mah. Sevinç Sok. No:15 Turgutlu/Manisa
 • Email : info@hasudem.com
 • Cep : 0 534 958 67 50
Tıkla Ara
Whatsapp