GİTAR KURSU

07 Nisan 2017 4208 İzleme

GİTAR KURSU

Güzel sanatların en etkili ve yaygın kolu müziktir. Müzik; enerji, düzenlilik ve güzellikten oluşan bir bütündür. Gitar, parmakla veya pena ile çalınan, esasen sekiz şekline benzeyen, yan kısımları oval, sap üzerinde ses perdeleri olan, telli bir çalgı türüdür. Gitarlar genelde altı tellidir ve farklı çeşitlerdeki ağaç türlerinden yapılabilirler. Gitar neredeyse her türlü müzik türünde kullanılan bir müzik aletidir.

Gitar çalmak istiyorsunuz, yıllardır aklınızda ama zaman bulamadınız, bir türlü gitar çalmaya vakit ayıramadık diye düşünenler, sonunda zamanı geldi. Hasudem Müzik Evi sizleri bekliyor.

Gitar Kursumuz Başlangıç, orta ve ileri seviye olmak üzere kursumuz başarı odaklı olarak verilmektedir. Bireysel gitar derslerinde kendi hızınızda öğrenme avantajı bulacaksınız.

SIK SORULAN SORULAR


 • Gitarı ne kadar zamanda öğrenebilirim?

  Bilindiği gibi müzik öğrenmek için bir zaman kavramı yoktur. Müzik sonsuz bir oluşumdur ne kadar içine girersen o kadar daha da derinleşir. profesyönelce çalmak, konservatuvar eğitimi almak, veya kendi kendimi geliştirebileceğim bir noktaya ne zaman gelebilirim dersek; bunun için düzenli, aralıksız ve birebir ( özel ) ders almak gerekir
 • Gitar seçerken nelere dikkat edilir?

  Klavye abanoz, gül veya tik gibi sert ağaçlardan yapılmış olmalıdır. Ses tablası (ön kapak) Ladin veya Sedir olmalı ve masif olmalıdır. (kontraplak olmamalıdır) Klavye eşikten bakıldığında düz olmalı, gitarın içindeki balkonlama sistemi yekpare ( Tek Parça ) olmalıdır. Klavye boya olmamalı, ağacın karakteristik özelliklerini taşımalıdır.
 • Gitarda parmak isimleri nedir ve nasıl çalınır ?

  Arpej yapan elin parmaklarının isimleri baş parmak p, işaret parmağı i,orta parmak m ve yüzük parmağı ise a‘dır. P yani baş parmağınız gitarın bas tellerine ( mi – la – re ) işaret parmağınız sol,orta parmağınız si ve yüzük parmağınız ise ince mi teli üzerinde kullanılır. P- i – m – a , a – m – i – p gibi çeşitli varyasyonlar yaparak akorlarını bildiğiniz parçalar üzerine arpej çalışması yapabilirsiniz.
 • Klasik gitar ile akustik gitar arasında fark var mıdır ?

  Klasik gitar ile akustik gitar arasındaki temel fark sadece son üç teldir. Klasik gitarda misinadan yapılan bu teller akustik gitarda teldir. Klasik gitarda daha kalın ve tok olarak tınlayan bu teller akustik gitarda ise daha incedir.
 • Gitar dış ortamlarda nasıl muhafaza edilmeli ?

  Gitarınızı muhafaza ederken mümkün olduğunca sıcaklık farkının çok olmadığı ortamlarda kullanmanız ve çalışmanız sonrasında hardcase ya da kılıfında nemsiz bir ortamda bırakmalısınız.
 • Elektro gitar çalmak için klasik gitar bilmek gerekli mi ?

  Hayır.Elektro gitarda kullanılan teknikler en çokta pena tekniği klasik gitarda nadir olarak kullanılmaktadır. İki gitar türüne de başlayabilirsiniz. Öncelikli bir seçim söz konusu değildir. İlgi gösterdiğiniz alan rock ise elektro gitar ancak klasik müzik çalmak istiyorsanız klasik gitar çalabilirsiniz.
 • Gitar dersinin süresi ne kadar?

  Gitar derslerimiz 1 saat sürmekle birlikte, öğrencinin konuyu algılamasıyla doğru orantılı olarak bir eksiklik durumunda dersler uzatılabilmekte ve bu konuyla ilgili olarak sizden herhangi bir ek ücret talep edilmemektedir.
 • Gitar derslerinin işleyişi nasıl olmaktadır?

  Gitar dersleri haftada 1, ayda 4 saat olmak üzere birebir özel ders şeklinde işlenmektedir. Dersin günleri Hasudem Müzik Evi'nin ve öğrencinin müsaitlik durumuna göre belirlenmektedir. Aynı zamanda toplu gitar dersi almak isteyenler için de kampayalarımız mevcuttur.

HASUDEM ORGANİZASYON


Mehter Takımı Kiralama

Mehter Takımı Kiralama

Düğün - Sünnet - Açılış - Şenlik - Özel Günlerinize Mehter Takımı Temin Edilir. Devamını Oku
Hasudem Orkestra

Hasudem Orkestra

Hasudem Müzik evi tüm düğün, davet ve kutlamalarınızda profesyonel müzik hizmeti sunar. Devamını Oku
Hasudem İlahi Grubu

Hasudem İlahi Grubu

Hasudem İlahi ve Fasıl Grubu; Düğün, Davet ve Kutlamalarınızda profesyonel ekibiyle hazırdır. Devamını Oku
 • 1
Hasudem Müzik Evi

Manisanın Turgutlu ilçesinde faaliyet gösteren Hasudem Müzik Evi - Müzik Organizasyonu, Zurna İmalatı, Ney Yapım Merkezi, Mehter Takımı Malzemeleri, Müzik Kursları, İlahi ve Fasıl Grubu

İLETİŞİM

 • Adres : Altay Mah. Sevinç Sok. No:15 Turgutlu/Manisa
 • Email : info@hasudem.com
 • Cep : 0 534 958 67 50
Tıkla Ara
Whatsapp